Australia: ekstradycja nazistowskiego zbrodniarza


Rząd Australii wyraził zgodę na ekstradycję 88-letniego Charlesa Zentai, oskarżanego przez Budapeszt o nazistowskie zbrodnie wojenne na Węgrzech.

Niesamowita kwarta LeBrona, problemy Bryanta


LeBron James zdobył 41 punktów i poprowadził Cleveland Cavaliers do zwycięstwa nad Portland Trail Blazers. W niedzielę wygrali także koszykarze Los Angeles Lakers, ale ich lider - Kobe Bryant - nie miał powodów do zadowolenia.

Gol Kamila Kosowskiego w lidze cypryjskiej


Kamil Kosowski (APOEL Nikozja) zdobył bramkę w niedzielnym, wyjazdowym meczu cypryjskiej ekstraklasy z Anorthosisem Famagusta Larnaka (1-1).

To miała być kaucja Polańskiego


Życzenie Romana Polańskiego, by wyjść ze szwajcarskiego aresztu za kaucją legła w gruzach. We wtorek szwajcarski sąd odrzucił ten wniosek reżysera. Polański, jako zabezpieczenie proponował m.in. swój dom w miejscowości Gstaad, którego zdjęcia prezentujemy.

Wywiad rosyjski: Beck był niemieckim agentem


Służba Wywiadu Zagranicznego (SWR) Rosji uznała ministra spraw zagranicznych przedwojennej Polski Józefa Becka za agenta niemieckiego wywiadu. Informacja o rzekomej agenturalności Becka widnieje na stronie internetowej SWR.

Niemcy: koniec dramatu; policja podała liczbę ofiar strzelaniny


Cztery osoby zginęły w strzelaninie, do której doszło w niemieckiej miejscowości Schwalmtal w Nadrenii. Bilans ofiar podała miejscowa policja po aresztowaniu mężczyzny, który zaczął strzelać na jednym z tamtejszych osiedli mieszkaniowych.

Żona gangstera odbiła swojego męża z konwoju


Żona niebezpiecznego czeskiego bandyty Pavla Tauchena uwolniła swojego męża po brawurowym ataku na więzienną eskortę przed kliniką w czeskim Pilznie. Oboje uciekają samochodem w nieznanym kierunku. Policja zablokowała główne połączenia drogowe w zachodnich Czechach.

Porozumienie klimatyczne ma poparcie wszystkich ważnych emitentów


Około 110 krajów, w tym wszyscy ważni emitenci gazów cieplarnianych na czele z Chinami i USA poparli niewiążące porozumienie z Kopenhagi w sprawie walki ze zmianami klimatu. Wynika to z pierwszej oficjalnej listy opublikowanej przez ONZ.

17 ofiar nowej grypy we Włoszech


Do 17 wzrosła we Włoszech liczba osób, które zmarły na nową grypę. W poniedziałek umarło dwoje dzieci: 10-letni chłopiec w Rzymie i 11-letnia dziewczynka w Bolzano na północy Włoch.

Legia wraca do zdrowia


Po dwóch dniach przerwy piłkarze Legii wrócili do treningów. Sytuacja kadrowa w zespole Jana Urbana uległa znacznej poprawie.

Historyk: rola paktu Hitler-Stalin jest przeceniana


Ani mocarstwa zachodnioeuropejskie, ani Związek Sowiecki nie były w stanie w 1939 roku powstrzymać agresji Niemiec hitlerowskich na Polskę - ocenił w środę niemiecki historyk prof. Rolf-Dieter Mueller, kierownik Wojskowo-Historycznego Urzędu Badawczego Bundeswehry w Poczdamie.

Rosjanie znów grają tarczą


Nie minął tydzień od rumuńskiej zgody na stacjonowanie na jej terenie amerykańskiej tarczy antyrakietowej, a szef rosyjskiego sztabu generalnego przypomniał stary argument Moskwy, że amerykańskie plany tarczy antyrakietowej są skierowane przeciwko Rosji.

Sprawca strzelaniny świadomie wybrał ofiary


Domniemany sprawca czwartkowej strzelaniny w centrum handlowym w fińskim mieście Espoo świadomie wybrał swoje ofiary - poinformowała w piątek policja fińska.

Kraje Ameryki Łacińskiej solidaryzują się z Polakami


Prezydenci krajów Ameryki Łacińskiej w depeszach kondolencyjnych kierowanych do Warszawy solidaryzują się z Polakami w chwili żałoby narodowej.

Radziszewski: Pojedziemy coś "ugrać"


Hokeiści Comarch Cracovii po raz pierwszy swojej historii awansowali do półfinału Pucharu Kontynentalnego, wygrywając turniej drugiej rundy, który odbył się na ich lodowisku przy ul. Siedleckiego.

znalezionych: 38706, strona 1 z 2581
<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>