Na GPW spekulowała instytucja z Londynu


Na warszawskiej giełdzie spekulowała duża instytucja finansowa z Londynu - poinformował w rozmowie z tvn24.pl Łukasz Dajnowicz z Komisji Nadzoru Finansowego. Chodzi o piątkowe wahania indeksu WIG 20, które spowodowały spore straty poniesione przez inwestorów.

Walne TP SA zecydowało o wypłacie 1,5 zł/akcję dywidendy za 2009 rok


Walne zgromadzenie Telekomunikacji Polskiej SA zdecydowało w piątek o przeznaczeniu na wypłatę dywidendy nieco ponad 2 mld zł z zysku za 2009 rok, co daje 1,5 zł na akcję.

DM AmerBrokers obniżył do "trzymaj" rekomendację dla Elzabu


DM AmerBrokers w raporcie z 30 marca obniżył rekomendację dla Elzabu do "trzymaj" z "kupuj", wycena akcji nie została zmieniona i nadal wynosi 2,85 zł.

Barlinek miał 10,6 mln zł straty w II kw. z powodu ujemnej wyceny kredytów walutowych


Grupa kapitałowa Barlinek SA miała w drugim kwartale 10,6 mln zł straty netto, a w całym pierwszym półroczu 2009 roku 16 mln zł straty, przede wszystkim z powodu ujemnej wyceny kredytów walutowych - poinformowała spółka w raporcie.

DI BRE znów najlepszy w rankingu analityków


Analitycy Domu Inwestycyjnego BRE Banku zebrali najwięcej punktów w kolejnym, VIII już rankingu gazety "Parkiet", którego wyniki oparte są na wskazaniach zarządzających TFI, OFE i asset management.

PZU odarte z zysków!


PZU, którego w 2009 roku skonsolidowany zysk netto wyniósł 3,76 mld zł, ocenia, że w 2010 roku trudno będzie powtórzyć te wyniki - poinformował dziennikarzy Andrzej Klesyk, prezes PZU.

IBnGR: W trzecim kwartale br. PKB wzrósł o 1,8 proc.


W trzecim kwartale 2009 roku PKB wzrósł o 1,8 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2008 r. - wynika z przedstawionego we wtorek raportu Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową, który ocenia stan koniunktury gospodarczej w Polsce.

Zdecydowana przecena złotego


Wtorek przyniósł silne osłabienie złotego wobec głównych walut. O godzinie 17:28 kurs USD/PLN testował poziom 2,9627 zł, a EUR/PLN 4,1866 zł. Oznacza to odpowiednio wzrost o 5,3 gr i 7,1 gr w stosunku do poziomów z poniedziałkowego zamknięcia. Zachowanie polskiej waluty nie było odosobnionym przypadkiem. Na wartości tracił m.in. forint i czeska korona.

Aktywa OFE wzrosły o 0,5% m/m do 173,36 mld zł na koniec listopada


Łączna wartość aktywów netto 14 otwartych funduszy emerytalnych (OFE) wzrosła o 0,5% w skali miesiąca do 173,36 mld zł na koniec listopada, podały Analizy Online, firma monitorująca rynek funduszy emerytalnych i inwestycyjnych.

Unijny komisarz słowami broni kursu euro


Unijny komisarz ds. gospodarczych i walutowych Olli Rehn zaprzeczył w sobotę, by Węgrom groziło bankructwo. Jego zdaniem, gospodarka tego kraju jest na dobrej drodze do ozdrowienia. W piątek słowa z Budapesztu wywołały gwałtowny spadek kursu walut Europy Wschodniej - i euro.

Co 65. Polak będzie bogaty


Liczba bogatych i zamożnych Polaków sięga już 590 tysięcy, informuje "Puls Biznesu". W związku z tym, wzrastają też wydatki na dobra luksusowe.

Do połowy VIII przychody z prywatyzacji wyniosły 3,7 mld zł


Według danych resortu skarbu do połowy sierpnia przychody z prywatyzacji wyniosły 3,7 mld zł - podał MSP w komunikacie.

"Kryzys bynajmniej się nie skończył"


Optymizm wszystkich, którzy wieszczą koniec kryzysu, ostudzili właśnie ministrowie państw Współpracy Gospodarczej Azji i Pacyfiku (APEC). W Singapurze odbywa się doroczne spotkanie polityków.

Euro przyjmiemy dopiero w 2016?


Spełnienie kryteriów z Maastricht jest możliwe w 2015 r., jednak nie oznacza to, że to będzie data wejścia Polski do strefy euro - powiedział premier Donald Tusk.

Turyści odwrócili się od Polski


Ten rok będzie fatalny dla polskiej turystyki - czytamy w "Rzeczpospolitej".

znalezionych: 27594, strona 1 z 1840
<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>