"Won z Litwy" na polskiej ambasadzie


"Won z Litwy" oraz odwrócony krzyż - napis tej treści znalazł się na budynku ambasady polskiej w Wilnie, poinformował dziennik "Lietuvos Żinios".

Reklamy nie mogą być głośniejsze niż poprzedzające je audycje, a ich dźwięk nie powinien być przeraźliwie brzmiący - to główna teza przyjętej nowelizacji rozporządzenia Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o działalności reklamowej i telesprzedaży w programach radiowych i telewizyjnych. Były wiceprokurator generalny Kazimierz Olejnik potwierdził w piątek zeznając przed komisją śledczą ds. Krzysztofa Olewnika, że w grupie policjantów z Centralnego Biura Śledczego działał "kret", czyli osoba przekazująca na zewnątrz informacje o prowadzonych działaniach. Jerzy Miller, który będzie nowym ministrem spraw wewnętrznych i administracji, powiedział, że nie planuje dużych zmian w tym resorcie. Dodał, że zakłada kontynuację linii swojego poprzednika - dotychczasowego szefa MSWiA i wicepremiera Grzegorza Schetyny.Prokurator generalny i minister sprawiedliwości USA Eric Holder ogłosił, że pięciu terrorystów z Al-Kaidy, organizatorów ataku na USA 11 września 2001 r., w tym domniemany "mózg" tego spisku Chalid Szejk Mohammed, będzie miało proces przed zwykłym sądem w Nowym Jorku. Decyzję w sprawie miejsca procesu ostro krytykują politycy Partii Republikańskiej, argumentując, że miasto to może stać się obiektem kolejnego zamachu. Jeszcze nie zdążył wyjść ze swą świeżo poślubioną żoną z urzędu stanu cywilnego, a już znalazł się w rękach policji. 39-letni przestępca z Chorzowa, który kilka lat temu oszukał kilkanaście osób, był poszukiwany listem gończym i Europejskim Nakazem Aresztowania. Funkcjonariusze w cywilnych ubraniach zaczekali, aż oszust ożeni się, po czym skuli go kajdankami i przewieźli do policyjnego aresztu. Prawdziwego tenisistę poznaje się nie po tym, jak zaczyna, ale jak kończy. Parafrazując klasyka, można odnieść to do Rogera Federera, który doskonale zainaugurował kończący sezon turniej Masters w Londynie.

Czwartek w Pakistanie zaczął się od czterech zamachów w dwóch miastach. Zginęło w nich co najmniej 15 osób.

Sąd Okręgowy w Gdańsku uniewinnił trzech z czterech mężczyzn oskarżonych w procesie w sprawie pożaru hali Stoczni Gdańskiej; jednego skazał na 2 lata w zawieszeniu na 4. W pożarze w listopadzie 1994 r. zginęło siedem osób, a ponad 280 zostało rannych. - Jestem generalnie sceptykiem co do funkcjonowania komisji śledczej. Sekuła ma trochę taką rolę jak marszałek wobec całego Sejmu. Musi pilnować, żeby posłowie zadawali pytania, a nie prowadzili dywagacje i komentowali wszystko - mówił Bronisław Komorowski w RMF FM o pracy hazardowej komisji śledczej.

Znany brytyjski historyk gospodarki Niall Ferguson przepowiada upadek Stanów Zjednoczonych jako imperium, ostrzegając, że doprowadzi do tego jego rosnące zadłużenie i wielorakie zaangażowanie militarne na świecie. "Europejskim prymusem" gospodarczym, który bierze odwet na bogatych krajach UE, nazywa Polskę w środę dziennik "Le Monde". Ale, choć jesteśmy "zieloną wyspą" na czerwonej mapie Europy, zagrożeniem dla naszej gospodarki jest wysoki deficyt budżetowy i katastrofalny stan dróg. Francuski zespół Renault pozyskał pierwszego sponsora od czasu tzw. "afery singapurskiej". W środę nowy zespół Roberta Kubicy podpisał umowę z holenderską firmą TW Steel zajmującą się... produkcją zegarków."Rzeczpospolita": Jeden z bohaterów afery hazardowej biznesmen Ryszard Sobiesiak w ekspresowym tempie otrzymywał urzędowe decyzje, które pozwoliły mu na zbudowanie wyciągu narciarskiego koło Dusznik-Zdroju. Były gruziński dyplomata Wachtang Maisaia został uznany za winnego szpiegostwa na rzecz Rosji i skazany przez sąd w Tbilisi na karę 20 lat więzienia. Reżyser Roman Polański nie zostanie zwolniony z aresztu dzisiaj, a do swego domu zostanie przeniesiony dyskretnie - oświadczył rzecznik szwajcarskiego ministerstwa sprawiedliwości Folco Galli.

30 trumien zostanie przewiezionych do Polski


W środę spodziewamy się w kraju 30 trumien z ciałami ofiar sobotniej katastrofy prezydenckiego samolotu - poinformował rzecznik rządu Paweł Graś.

Islandia: Spadła aktywność wulkanu Eyafjoell


Islandzki wulkan Eyafjoell, którego erupcja zdezorganizowała europejską komunikację lotniczą, zmniejszył w ubiegłych godzinach swą aktywność - poinformowały wieczorem islandzkie władze.

"To nierozsądne, by przyszłość kraju leżała w rękach licealistów"


Platforma Obywatelska "rzuciła" kolejny pomysł na zmiany w polskim życiu politycznym. Na pomysł oczywiście "rzucili się" inni politycy i komentatorzy. - Pomysł obniżenia granicy biernego lub czynnego prawa wyborczego nie ma sensu - pisze Marek Migalski na swoim blogu w Onet.pl.

Antonio Banderas jako legenda mody


Powstanie film o Giannim Versace - legendarnym założycielu jednego z najsłynniejszych włoskich domów mody. W rolę kreatora wcieli się Antonio Banderas. Zdjęcia ruszą pod koniec tego roku w Mediolanie.

Nowe tajemnice szwajcarskiego bankiera


Tajne konta, łapówka i wart setki milionów złotych zakup wagonów dla warszawskiego metra. O tym wszystkim miał opowiedzieć prokuraturze Peter Vogel, tajemniczy szwajcarski bankier, w latach 70 skazany za morderstwo.

Zwycięstwa Lakersów i Celtów


Koszykarze Los Angeles Lakers - mistrzowie ubiegłego sezonu NBA, długo męczyli się w kolejnym meczu pierwszej rundy play off w Konferencji Zachodniej. pokonując we wtorek Oklahoma City Thunder 95:92.

"Wiecie, co z nim zrobić". Sąd ukarał rapera


Peja usłyszał dziś wyrok za publiczne nawoływanie do pobicia uczestnika koncertu. Ma przekazać w trybie natychmiastowym poszkodowanemu 6 tys. i 3 tys. dla Ośrodka Integracji Społecznej. Raper ma także zapłacić koszty sądowe.

Bezrobocie skoczyło w grudniu


Spełniły się przewidywania ministerstwa pracy. W grudniu stopa bezrobocia powiększyła się do 11,9 procent. To o 0,5 punktu procentowego więcej niż w listopadzie. "Na osłodę" kiepskich informacji z rynku pracy Główny Urząd Statystyczny podał jednak dane o sprzedaży detalicznej - chociaż oczekiwano dużego wzrostu - o 6,1 procent, wzrost okazał się jeszcze większy - o 7,2 procent.

Słowa Benedykta XVI wywołały falę protestów


Papieskie komentarze, krytycznie odnoszące się do nowego prawa, które według obaw Kościoła katolickiego może wymusić na nim przyjmowanie homoseksualistów w jego szeregi, wywołały w Wielkiej Brytanii gwałtowne protesty.

Po katastrofie: PiS otrzymał odpowiedzi na listy


To strona rosyjska rozpoczęła badanie katastrofy pod Smoleńskiem według zasad konwencji chicagowskiej; dostępu do czarnych skrzynek nie mają nie tylko polscy, ale i rosyjscy prokuratorzy - wynika z odpowiedzi jakiej parlamentarzystom PiS udzielili Prokurator Generalny i premier.

Eksplodowała butla gazowa - ludzie bez dachu nad głową


Trzy osoby zostały ranne w tym jedna ciężko, w wyniku eksplozji butli gazowej w bloku w miejscowości Dąbrowica w okolicach Jeleniej Góry.

Ulice Kaczyńskiego i Kaczorowskiego w Krakowie?


W Krakowie prawdopodobnie powstaną ulice tragicznie zmarłych prezydentów - Lecha Kaczyńskiego i Ryszarda Kaczorowskiego - dowiedział się reporter RMF FM Marek Balawajder. Będzie o to wnioskował prezydent miasta Jacek Majchrowski.

Nie będzie czwartego podium


Niespodzianka w Pradze. Dobra passa Justyny Kowalczyk w tegorocznym Tour de Ski skończyła się na trzykrotnym podium. Polska narciarka odpadła w ćwierćfinale sprintu na 1,2 km techniką dowolną odbywających się przy sztucznym oświetleniu zawodach w czeskiej stolicy. Najszybsza była Rosjanka Natalia Korostieliewa.

Świat zjedzie na pogrzeb prezydenta


Choć nie wiadomo jeszcze kiedy i gdzie odbędzie się pogrzeb prezydenta Lecha Kaczyńskiego, pewne jest, że na uroczystości żałobne przybędą najważniejsi politycy z Europy i ze świata.

Jedyny ocalony wróci do domu


Najprawdopodobniej już w weekend 9-latek, jedyny ocalony ze środowej katastrofy na lotnisku w Trypolisie, będzie mógł wrócić do domu. Taką nadzieję wyraził w piątek przedstawiciel holenderskiego MSZ.